Seudónimo Seudónimo
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

I need to figure out how many of each things did she buy

I need to figure out how many of each things did she buy class=

Respuesta :

Alanna8 Alanna8
  • 04-05-2017
The answer is 4 magazines and 2 books

4+2=6 books and magazines
and 2.50*4=10
3*2=6         6+10=16 dollars
Answer Link
rach5566
rach5566 rach5566
  • 04-05-2017
She bought 2 books and 4 magazines
Answer Link

Otras preguntas

If Earth was like a hard boiled egg, which part of earth would the egg yolk represent? A) Core, as it
If you were the leader of a Latin American country, how do you think you would feel about Roosevelt's message ?
Read the following scenario: Jenn must solve a mystery to identify the person who stole her cell phone. Which type of conflict is portrayed in this scenario? A)
Find the greatest common factor of 30 and 60
Who is John? Why is he attracted to Lenina?
Write a number sentence for the model. Let one white tile equal +1 and one black tile equal –1.
Does this monologue have such dramatic elements as conflict resolution dialogue and stage directions porphyrias lover
According to the text, emotionality is truer of women, a perception expressed by nearly 100 percent of _____ americans. 49- to 59-year-old 18- to 29-year-old 29
Sarah bought a 16 ounce jar of strawberry jam for $3.20. What is the unit price
Consider what you know about transcendental beliefs, Thoreau’s response to the Mexican-American War, and the details surrounding the war. With this context, wha