cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

how many of u are from nepal​
local unit of measurement of length : confined to a particular place cise Choose the best answer from the given alterna MKS system stands for ........ i. mass,
why were the speaker and his friend trying to look like grammeriens what had they done?​
Describe sound and record​
Name the types of motion represented by oA, AB and BC .​
The mass of a body: (a) decreases when accelerated (b) increases when accelerated (c)decreases when moving with high velocity (d)none of above
Here are the numbers of children in 11 elementary school classes. 18, 18, 17, 18, 19, 20, 17, 17, 17, 18, 20 Find the modes of this data set.
Plz urgennt look at the image over 1000 points im going to need help with the last 4 questions i have?
I need help ASAP!!! Please explain how to solve the problem
look at the image below