arianasalgado40
arianasalgado40 arianasalgado40
  • 01-02-2016
  • Mathematics
contestada

The baker recipe for a loaf of bread cost for 12 ounces of flour if he uses all of his flour to make loaves of bread how many full loaves can he bake in
2 weeks

Respuesta :

Lulmomabhadd Lulmomabhadd
  • 01-02-2016
12x 2 equals 24 so the baker can make 24 Loafs of bread
Answer Link

Otras preguntas

How did tools improve during the old stone age?
If you needed to triple a recipe would the rate change? Please explain
what is 221 divided by 82,889
A pizza parlor offers thin,thick,and traditional style pizza crust.You can get pepperoni,beef,mushrooms, olives,or peppers. You order a one- topping pizza. How
Which movement worked to curtail the drinking of alcohol in the 1800s?
A package of 5 pairs of gloves costs $29.45. What is the unit price of a pair of gloves? is it $5.89per pair?
What is 16.985 in word form?
which us states has an address od 70n latitude, 150 w longitude?
What is the difference between a monologue and soliloquy?
The Industrial Revolution has been described as a mixed blessing. Do you agree or disagree? Support your answer with text references