reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

plz help me with this question i really need to pass and no links to anything The president of the United States traveled to Asia to meet with Asian leaders. T
Someone PLEASE HELP ME
Find the value of x Pls help
Explaining an Empirical and Molecular Formula Name __________________ Question: A compound contains 58.8% carbon, 9.8% hydr
Write a structural formula for each of the following: (a) 3-Methylcyclobutene (b) 1-Methylcyclopentene (c) 2,3-Dimethyl-2-pentene (d) (Z)-3-Hexene (e) (E)-2-Pen
Which motive best completes the diagram? -Primary Motives for the European Exploration Of the Americas •To increase Wealth •? •To spread Christianity A. To prom
The sum of two numbers is 99 and the difference is 13. Use a system of two equations and two variables to solve and find the two numbers.
Look at the H-R diagram. Which area of the diagram represents the white dwarfs? Give answer like top, right corner.
Earths oceans are a.separate large basins surrounded by landmasses. b.roughly equivalent in size. c.one huge, continuous body of water. d.almost as deep as the
// Please help !!!!!!!!!!