cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

how does Yakutsk, Siberia compared to Anchorage, Alaska in latitude
why did the Allies decide to invade North Africa and italy
c *c-5c-24=0 Solve this quadratic equation by graphing.. But first how do you find the ordinates
Hailey received some cash for birthday. She spent $14.48 on a CD and donated $25.00 to charity. She put half of what was left into her savings account.She has $
sum of 8 and a number is 5 less than 70
when we reverse a chemical equation,we multiply it's delta H value by
Ferns get oxygen from what?
name at least 4 things our atmosphere does for us
The continental shelf, continental slope, and continental rise combine to form the
kira is drawing a map of her state with a scale of 1 inches 30 miles the actual distance between park city and gatesville is 80 miles how far from gateville sho