Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
when he hears the songs douglass always feel
The Radical Republicans opposed President Lincoln’s Reconstruction plan, saying it was too a. harsh on the South. b. lenient on the South. c. generous to the fr
one of the outcomes of the council of trent and the counter reformation was to make the clergy more educated so that they could challenge pretestant teachings
Which of the following is true of the Antarctic Treaty System? A. It allows limited weapons testing of the continent. B. Members came from the Antarctic Ag
In the 1860s, most factories were located in the
The intensity of illumination from the light source varies inversely with the square of the distance from the light source when photoelectric sale is placed 8 i
Which document encouraged the colonists to fight until they reached independence
sun yat sen promoted nationalism in China because he
Why did the Spanish explore the New World in the early 1500s? to spread Catholicism to flee the Spanish government to find religious refuge to find riches
The mathematics department sponsors Math Family Fun Night every year. In year 1, there were 35 participants. In year 3, there were 57 participants. They determi