jeffrjulie jeffrjulie
  • 01-02-2018
  • Business
contestada

The results of market research are used to identify the _______
for a product

Respuesta :

bloodghost150
bloodghost150 bloodghost150
  • 01-02-2018
I believe Target Marketing is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Divide. ( 6 x 2 + 45 x + 26 ) ÷ ( x + 7 )
A box of tangerines that weighs 5 pounds costs $4.25. What is the cost per pound?
What can we do to reduce prejudice? How can we truly treat someone with fairness and equality? Give a situation
Which of these describes “Al”?
If $(2x + 3y)^2 = 4$ and $xy = -5$, what is the value of $4x^2 + 9y^2$?
How does the purpose of the excerpt from Queen Elizabeth's Address to the Troops at Tilbury compare to the excerpt from Response to Parliament's Request That Sh
Which of these is the best description of a list in python?.
an example for Shareware?
Hey i need help asap. 7. The Himalayas is an example of what process? p O Faulting O Weathering O Folding O Erosion​
please solve it as soon as possible