HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

what is 69/25 as a terminating decimal
how is a knoll formed
What is the value of 1-18+25 if you subtract then add? If you add then subtract?Why is order of operations necessary?
how to Express each decimal as a fraction or a mixed number in a simplest form ? I need help with -0.14
what are some fun facts on animal and plant cells.
What is the GCF of 80x3 and 30yx2??? (The 3and2 are exponets)
Is 0.127 a rational number
What is the coefficient of x in the expression x-2? Explain your reasoning.
is a piece of cloth a point, line, or plane?
the 42 foot tree casts a shadow of 63 feet. how long is a shadow of a 5 foot girl who is standing near it