23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

HURRY SOMEONE PLEASE HELP ME??!!!!!!!
Increased spending on navies and new advanced weapons are examples of what cause of world war 1
n which excerpt from Harriet Tubman: Conductor on the Underground Railroad is Tubman using ethos?
what is seven divided by twenty four?
What is the type of bond that forms between water molecules
During a chemical reaction, the function y=f(t) models the amount of a substance present, in grams, at time t seconds. At the start of the reaction (t=0) , th
All of the following are guaranteed in the 1st Amendment EXCEPT — right to peaceful assembly right to bear firearms right to free speech right to practice your
In problem 1 how’d you get 11.04 by adding 7.2 and 3.84. Since they have different numbers of decimal places
h(x) = 17 + x/6 solve for h(-18)
a supertanker traveling at 7.2 m/s (about 12 mph) decelerates to a halt in 12 min. Calculate the magnitude of its average deceleration in meters per second squa