reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Large number of french-speaking africans and arab muslims live in what areas of the cities and towns of western europe?
Hail thou, Hrothgar! I am Higelac's kinsman And vassal forsooth; many a wonder I dared as a stripling."
Magnesium burns in air with a dazzling brilliance to produce magnesium oxide: 2mg(s) + o2(g) ? 2mgo(s) when 4.00 g of magnesium burns, the theoretical yield of
what is the electrolysis of calcium hydroxide
The half-life of a radioactive isotope is the time it takes for a quantity of the isotope to be reduced to half its initial mass. starting with 190 grams of a r
What is the height of a cone with a radius of 10 inches and a volume of 2199.11 in.³
What is the highest legal authority in the United States government? a.the PresidentB)U.S. ConstitutionC)the Supreme CourtD)state constitutions
One way of shooting a bow is the instinctive aiming method. what is true about this method?
When sabrina listens to the orchestra play "how can i remember," her ability to process the sensation of the beautiful music is caused by?
When traveling on a two-lane highway driving 50 to 55 mph, you need a _____ gap in oncoming traffic to pass safely?