notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

Explain why the statement you chose is the strongest piece of evidence
PLEASE HELP WITH THE FOLLOWING
Part A) A pulley is massless and frictionless. The masses 3 kg, 3 kg, and 7 kg are suspended as in the figure. What is the tension T1 in the string between the
Why did George Washington warn against political parties?
Which of the following was not once a tsar of Russia? A) Peter the Great B) Catherine the Great C) Ivan the Terrible D) Charles the Bold
If (x ^ 3 + a * x ^ 2 + bx + 6) has (x - 2) as a factor and leaves a remainder 3 when divided by (x-3), find the values of a and b ​
Vicky parked 506 marbles in to her number of plastic containers each container either had 10 or eight marbles Vickie had limited space to keep the container so
Which statement most accurately describes the role of the caste system in India today?
How much money is this legitimately worth???
using range (1,101) make list, containing only numbers which are divisible by 4, 6, 8, 10, 3, 5, 7 and 9 in separate lists in python??​