httpnayy11
httpnayy11 httpnayy11
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Zoe has a collection of 78 movies. Each one cost $29.99. How much did Zoe spend on all her movies

Respuesta :

sarah0182
sarah0182 sarah0182
  • 01-11-2017
78 times 29.99=2339.22
Answer Link
abbyo72503
abbyo72503 abbyo72503
  • 01-11-2017
Zoe spent $107.99 on all of her movies. The movies cost $2.60 each.
Answer Link

Otras preguntas

This question is called "Convert units multi-step word problems (US customary)​". Need help for this!!
If f(x) is a third degree polynomial function how many distinc complex rules are possible ?
Ordinary cell division produces two daughter cells that are genetically identical. This type of cell division is important for all of the following functions EX
5. Which sentence shows correct capitalization? Mr. Brown always makes his students read both the Bill of Rights and the constitution of the United States. Mr.
A ________ is a risk associated with exercising on hard surfaces, which causes pain in the front of the lower leg
A 14-ounce can of tomato sauce costs $2.66. What is the unit rate per ounce? A. $0.16. B. $0.17. C. $0.18. D. $0.19.
Please Help........................................................
simplify 30 (1/2 x -2) + 40 (3/4 y - 4)​
What is the output of the following program segment? int x = 0; ++x; x++; ++x; x++; ++x;
A fire hose ejects a stream of water at an angle of 35.0° above the horizontal. The water leaves the nozzle with a speed of 25.0 m/s. Assuming that the water b