mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
Why did Nixon have to pick a new Vice President?
Read this sentence: Kara hid a yawn behind her hand and rolled her eyes as the professor's lecture continued. What method of characterization does the sentence
If a driver of a commercial vehicle is under 21, what is the maximum legal blood alcohol content (bac)?
The two shorter sides of a triangle are the same length. The length of the longer side is 5 m longer than each of the shorter sides. The perimeter of the triang
HELLLLPP!!! With part A of number 11
What do you notice about the location of the elements in each family for the periodic table?
All of the waves in the electromagnetic spectrum are _______ waves. A) compression B) longitudinal C) mechanical D) transverse
Which of the following strategies will help you to stay focused and on topic while writing your essay?
The period of time during the 1920s when there was a fear of communism growing in the united states was known as the what scare.
Describe the graph g < 0.66th Grade MathGo Math Chapter 8 Lesson 10Graph InequalitiesThank You!