makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

need help. 35-(-55)=?
Which scientist is often called the “father of the atomic bomb” because of his work as the head of the Manhattan Project?
The fractions 4/10 and 6/15 are equivalent fractions. true or false?
Which sentence is punctuated correctly? A. We grated one-third of that hunk of cheddar cheese. B. Amy has collected forty three cans of food for the holiday fo
which layer of the earth has the highest density and temperature
Subtract. Write your answer in simplest form. 5/6-3/6
Mike wants to put a rope around a rectangular plot of flowers he just planted. What would be the best measurement to find the length of the rope Mike needs? A.
What is the LCD of 8 5/12 and 3 5/8?
Multiply. Write your answer in simplest form. 3/8x 5/7= 15/56?
why did most of the early explorers and mountain men choose to go to the West