parrisanaria2 parrisanaria2
  • 02-02-2024
  • Mathematics
contestada

A package of 24 water bottles is on sale for $6. How much does each water bottle cost?

Respuesta :

idouge7 idouge7
  • 02-02-2024

Answer:

find it out yourself

Step-by-step explanation:

]

Answer Link

Otras preguntas

A company offers a rate of $.05 per minute. How would you find the unit rate per hour?
simplify ratio 1.5:2.5
a baseball team has won 15 games and lost 12 games. Based on the results, which is the best prediction for the number of wins the team will have if they play162
Which statement describes the role of the organism indicated by the blue arrow in the food web? (2 points) alt= Producers bring energy into the ecosystem by mak
what is 32.697 to the whole number
Suppose there are 297 students going on a field trip. If each schoolbus can carry 58 students estimate the number of buses that will be needed to transport all
In what way did the sepoy mutiny change the political climate of India
Find the best word to complete the sentence. 2. In recent years fear of skin cancer has increased, encouraging greater ___ from long hours in the sun. A. abstin
Sally sold 1000987 hot dogs 3 years how many will she sell in 6 years
last night, the Knicks made 12 free throws. if their free throw percentage is 75%, how many free throws were attempted.