jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

(7x^2-2x+5) - (3x^2+4x+10) simplify and show steps
The major reason the United States became involved in the Korean War was the demand by the United States for Korean natural resources need to prevent war betwee
In what direction do westerlies blow?
Braden wants to paint one entire wall in his bedroom the color blue.He measures that his rectangular bedroom wall is 12 feet long and 8 feet wide.How much paint
I need help on 10 and 13 too pls.DO NOT SAY ANSWER!!!
The united states purchased alaska from russia because a of the large number of oil fields b of the aleutian island c of the gold fields in the yukon d of the f
You have 100 milliliters of a 0.50 M MgBr2 solution and dilute it to a total volume of 200 milliliters. What is the molarity of the resulting solution?
should companies be able to own the DNA conatined in plant seeds?
Is anyone good at statistics?
What is the theme for the story mallam sile