leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

The sum of 6 and y is greater than – 16.
Please answer! Will mark as Brainliest
scientific management foucuses on increasing efficiency at increasing operating efficiency at the _ level of management a)top management level b)middle level ma
A person is trying to remember a list of 12 different items: snow, strawberry, football, banana, soccer, rain, apple, tennis, sleet, hail, orange, rugby
Can you help me simplify this expression 16d + 20c + 5d -7 - 8c - 7d + 3?
Find the diameter of the circle. please.
someone wanna help me fill this out? ​
What should the name for a pet food business be called?
a compound contain 8.57g of carbon and 1.43g of hydrogen. The relative formula mass is 70 calculate the empirical formula of the compound and the molecular form
1 1 Rule: Y у 12 3 18