princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

uguggygygbkuigyuyguygyuyugyugygyuguygyugyuguyugyu
Jacob's marriages to Leah and Rachael produced _____ sons who would become the various tribes of Israel.a. 10b. 12c. 14d. 16
Operator duties performed inside control rooms include all of the following EXCEPT a. Monitoring process variables b. Recording process variables c. Adjusting p
Larry had 9 grams of pepper. Then he used 0.9 grams of the pepper to make some scrambled eggs. How much pepper does Larry have left? ​ grams
How to find the gradient and where the line crosses the y axis
The temperature, F, in degrees Fahrenheit, after t hours of a roast put into an oven is given by the equation F=325-185e^-0.4t. What was the temperature of the
how do you do similarity in right triangle ​
Determine the number of atoms of O in 42.2 grams of C₆H₁₂O₆.
A course in treatment planning and diagnosisall applicants for licensure in mn must do which of the following if they fail the clinical examination or the licen
what first apperreed in the 1800s giving more women oppurtoinites for jobs outside the home ?