kaylovett
kaylovett kaylovett
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

What is the answer to 3x+8y-36=0

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 05-10-2019

Answer:

There are infinite solutions due to the fact that there are two variables  

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7. 25 yards of hose costs $9.95. How much will 150 feet cost?
Levi buys a one-pint bottle of juice for $1.76. What is the unit rate of the of the juice per fluid ounce?
Put down a funny picture for 15 points... and possible brainliest
matter 1. What do you think it means for a solid to have a definite shape? (hint: a gas/liquid does not have a definite shape). ________________________________
use the ratio table to fine the unit rate with the specified units
Jessie rode her bike up a 4 km hill then back down. It took her 3 hour to make the round trip. What was her average speed? Check your units. Distance should be
i need help hurry pls
She went to the market ________ could not find anything she liked. CONJUCTION
A concrete slab of mass 400 kg accelerates down a concrete slope inclined at 35°. The kinetic between the slab and slope is 0.60. Determine the acceleration of
A man walked 50 m to the south, turned, walked 40 m to the west. 4. Which direction best describes his final position? A. 649 B. 231° C. 2929 D. 331°