jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

The nervous system is complex but is composed of only three organs: your brain, your spine, and your somatic (sensory) nerves. True False
Is this the right answer? Need help pls
Megan had to find the product of 2^2007 and 5^2000 and then calculate the sum of the digits of the answer. Megan arrived at an answer of 11. Is she correct? Sho
Pick one please A. B. C. D.
Which generalization expresses a main point of debate at the Constitution Convention
If [tex] \sqrt{x \sqrt{x } } = {x}^{a} [/tex]then what is the value of a?​
When solving an equation, Drew's first step is shown below. Which property justifies Drew's first step? Original Equation: -10(–202 – 9) +1 = 10x2 – 7 First Ste
What form of figurative language is this? (Her smile was as bright as the sun)
Do you think maths classes tend to focus more on getting the right answer than understanding the process
HELPPP PLEASE PROVIDE EXPLANATION