TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Fe2O3 + H2SO4à Fe2(SO4)3 + H2O For this unbalanced chemical equation, what is the coefficient for water when the equation is balanced?
Please answer the best you can.What happens during telophase II?Check all that apply.1.Chromosomes condence2.Chromosomes lin up among the middle3.Spindle fibers
can you please help me thank you so much
what did inca believe about their rulers
Please help with geometry? Prove that opposite angles of a parallelogram are congruent. Be sure to create and name the appropriate geometric figures.
Is the sentence "Winter vacation was very fun" proper English?
a and b are independent events. p(a) = 0.50 and p(b) = 0.20 what is p(a and b)
The phrase "Fifty-four forty or fight" came out of the dispute between the U.S. And Great Britain over
Find the solutions to the equation 4x2 - 8x + 3 = 0
What were two ways in which Carnegie tried to control the steel industry?