T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of V81[tex] \sqrt{81} [/tex]​
why are the properties of equality important in solving equations?​
what is another way to represent 5 2/6
If a line contains the point (0, -1) and has a slope of 2, then which of the following points also lies on the line? (2,1) (1,1) (0,1)
You and your little sister go to the park in cheetah started to go down the plastic slide. On her way down to euros out ouch! When you rush over to ask her what
PLEASE HELP! I WILL GIVE BRAINLIEST! According to the formula pi r squared, for a circle with a radius of one unit the area equals pi. For a circle with a radi
Pls answer if you can :).
A teacher asked students in his dass if they had any brothers or sisters. The results are shown at the nght. What is the chance of randomly selecting someone fr
Use the figure to answer the question. 10 in. 3 in. What is the area of the shaded portion to the nearest hundredth? Enter the answer in the box.
In a trivia game your team has -6 points. The other team has 15 points. What is the difference in points between the two teams?​