H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

Please help me im desperate for answers TnT I'll try to give brainliest to the first person who answers
The Moon takes about one month to orbit Earth. Based on what you have learned and know, there would be two eclipses (one lunar and one solar) every month. Do yo
Hasty and Tasty Foodservice received a 120-day, 8% note for $96,000, dated April 9 from a customer on account. Assume 360 days in a year. a. Determine the due d
please help me. i’ve posted this question 4 times in an hour with no response. i needed it 20 mins ago.
Can a trout and a catfish be members of the same population?
A reflection changes the shape of a figure. True False
What is the Supreme Court's job?
Help will mark brainliest
Which diagram demonstrates the problem 3x 1/4
Write a program to have the computer guess at a number between 1 and 20. This program has you, the user choose a number between 1 and 20. Then I, the computer w