criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

evaluate (log) PLS HELP ASAP!!!! thank you!!! *will give brainliest*
What does geological time have to do with rocks?
Which of these is a type of forgery? O A. A mural O B. A pastiche O C. A sculpture O D. An engraving
i just dropped my moms vase and it shatterd.
If bricks or stones are used to build the framework of a house, which other material must also be used?
Question 1 (10 points) (03.01 MC) A video game is on sale at Amazon for 30% off the original price of $28.50. Both Pat and Henri want to purchase the game, but
There are 6 red marbles, 5 green marbles, and 4 yellow marbles in a bag. If Joe picks 2 marbles one after the other without replacement, then what is the probab
Your mother gave you $20 with which to buy a present. This covered 2/3 of the cost. How much did the present cost?
solve the simultaneous equations 5x + 6y = 3 2x - 3y = 12
As a conservative, who did Nixon appeal to? * A-Liberals who supported the Great Society programs. B-Civil Rights activists who sought to advance integration de