HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

You wish to move a heavy box on a rough floor. The coefficient of kinetic friction between the box and the floor is 0.9. What is the best way to reduce the forc
The best way to protect your family from carbon monoxide poisoning is to install a whole-house air ventilation system. True or False
What is John’s profession in “ The Yellow Wallpaper?
17. Prove the following statement: Let n e Z. If n is odd, then n2 is odd. Proof 6 pts. 2 VÎ±Î¶Ï there fore, n and n Please See tue classnotes
1. Assume that R and S are symmetric relations on a set A. Prove that Rns is symmetric.
how to change the background color of a section in html
What is the purpose of the European Union? to ease demographic transition to prevent devolution to end the Cold War to promote economic and political unity
In the figure below, segments AC and AB are tangent to circle E. If AC is equal to 10 cm, then segment AB is equal to 20 cm.
use the elimination method to slove the system of equations. choose the correct ordered pair x + y = 8 x - y = 6​
Suppose a restaurant sells soft tacos, crunchy tacos, hamburgers with cheese, hamburgers without cheese, and fried chicken. Your coverage criterion says to tast