itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

The first colonization efforts undertaken by the English in the New World were largely the schemes of
Which subfield of psychology includes both psychological factors and physical diseases?
What are the public policy alternatives to address the issue for bullying
What is the radian measure of the central angle of a circle of radius 1.5 meter that intercepts an arc of length 600 centimeters
If the MPC in an economy is 0.75 and aggregate expenditures increase by $5 billion, then equilibrium GDP will increase by? A.) $3.75 billion B.) $6.7 billion
When the Defense Department ordered 132 new airplanes, the cost per plane was estimated to be $580 million. A cut in the order to 75 planes increased the per pl
And Another Question 35 points
Write a program that computes and prints the average of the numbers in a text file. You should make use of two higher-order functions to simplify the design. An
State the vertical asymptote of the rational function. F(x)=(x-6)(x+6)/x^2-9. X=6,x=-6 X=3,x=-3 X=-6,x=6 None
Write about a time when your friends saw a situation or problem one way, but you saw it differently. How did you handle that?