soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

3kg 296 g + 5 kg + 326 g
A bus travels 20 km in 30 minutes. what is the average speed of the bus?
in 14.987 what place value is the 7 in
Explain why it works to break apart a number by place values to multiply
Explain whether your breakfast was a compound, homogeneous mixture, or heterogenous mixture.
Write 0.00085 in standard form
Which of these forces attract a positive charge towards a negative charge? a. gravitational force b. electromagnetic force c. weak nuclear force d. strong nucle
Find the unknown number in each proportion. N/30 = 9/15 and 0.1/0.6 = n/12
I need some simple example of a hardships in a family !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'!!! !!!!!!!!!!
Evaluate the expression when x = –12. 3x – 17 a. –53 b. –19 c. 19 d. 53