meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Pleeeeeeeaaase answer quick. With explanation. Will give 40 points
requires the receiver to guess the message byusing redundant bits.Select oneO Forward error correctionOPanity checkORetransmissionOBlock rolina​
What is the surface area of the right cone below?
What is the gradient of the graph shown? Give your answer in its simplest form.
two angel measures in a triangle are 47 and 43. what type of triangle is it?
Harriet bought 3 gal. 2qt, of a paint for her living room. She used 2 gal, 3 qt. How many paint is left over?
The cone in the diagram below has a radius of 10 mm and its height is 24 mm. The length of the slant height, l, is ______mm PLEASE HELP ME ASAP!!!!!!!!!!!!
some people claimed that traditional medicine is more effective in curing illnesses than modern medicines. do you agree or disagree with this statement? explain
(7.3) The focus of Laozi's philosophy was​
Tenemos 2000 baldosascon las que nos proponrmos embaldosar dos habitaciones.Para la 1ª gastamos 3/5 de ellas,y con la 2ª,3/4de las que qudaron.¿Cuántas utilizam