mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Round 348.7 to the nearest one .
explain how fractions an decimals are related
In human relations, imagined risks are?
Describe what the idea of "rule of law" meant to the average Roman.
In what state did Reconstruction last the longest?
Why might Myanmar have difficulty attracting foreign investments?
A transfer of heat within a liquid or gas that involves warm particles moving in currents is a convection. b connection. c correction. d conduction.
The cost of 12 oranges and 7 apples is $5.36. eight oranges and 5 apples cost $3.68. Find The cost of each
Britain and Russia managed to peacefully share control of Persia by a. letting Persia decide how to divide its assets. b. setting up a joint committee to overse
What features distinguish Platyhelminthes from Annelida?