tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

1+1-1(2)+1=? A,0B,1C,2D,3​
Energy flows through ecosystems by way of trophic levels. where does the original energy come from? a. food b. sunlight c. producers d. decomposers
how do you compare and contrast the steps of two different constructions using a compass?
Plasma proteins decrease in a person with liver failure. what effect does this have on capillary filtration/absorption?
A bag contains 4 black tiles, 5 white tiles, and 6 blue tiles. event a is defined as drawing a black tile from the bag on the first draw, and event b is defined
A hydrogen atom has one positively charged proton and one negatively charged electron. Write an addition equation to represent how their charges combine to make
Which expression represents the number of reams of paper the company produced during the second year?
Select the correct answer. which exponential equation is equivalent to this logarithmic equation?
The __________ of the west indies and brazil became the major center of black slavery in the mid-sixteenth century.
Describe the prototype approach to catergorization. define prototype and give examples for the category clothing.