kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Which is most helpful in remembering what symmetrical plot means? A. Think of equal parallel parts B. Think of exposition and climax C. Think of horror vs. te
what is information systems ?
How do you incorporate setting
What is symbolic about the texas town through which khanh passes
65.61 x 4.73 please show the work thanks
PLZ NEED HELP ASAP!!! One of the solutions to the equation 5x^2+bx+12=0 is − 4/5. Find the other solution.
Nathan is buying a cell phone for his business.The regular price of the cell phone is $179. If he buys the phone in the next two weeks he’ll get a 20% discount.
Is "sat stopped" an alliteration
Atomic mass of oxygen?
What are some inventions or ideas that help to adVance trade