kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

is there a different rectangle that you could cover with 6 color tile
If possible, find the area of the triangle defined by the following: a = 1.2, c = 2.1, β = 5°.
A mountain climber's change in elevation over an 8-hour period is −248 feet . What is the mountain climber's average change in elevation per hour for that tim
What is the greatest common factor of the terms 14c2d and 42c3d? A. 7c2d B. 2c2d C. 14c2d D. 3c
a student is chosen at random from a 7th grade math class of 16 girls and 8 boys. find each probability
Find the sum 5/17 +4/17
When people are in a group situation in which they feel deindividuated, they are most likely to behave badly when ____?
an unknown solution taste bitter and feels slippery it is mostly likely a
In the second stage of the french revolution, the terror, the vast majority of those executed were members of the:
Help please! I’m really confused