nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Which nation did the Anti-Federalists support? A Spain B France C Britain D the Cherokee
PLZ HURRY TIMED TEST comparing items looking for key words such as "compare" or "contrast allowing extra time to answer identifying warning words such as "abso
Can someone please help
Can someone help me
Brainliest will mark Can everyone click my profile pic and hit thank u I will mark brainliest to whoever does
When the heart is at rest or relaxing it is called A. Diastole B. Systole C. Stroke Volume
Hurry pls What percent of the population was under the age of 18? O nearly 10 percent O nearly 25 percent O nearly 50 percent O nearly 75 percent
plsssssss help 5/6 x 7/8
How does the distribution of Russia’s natural resources make it difficult to use them?
Help me This is Geometry