iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

What is a 1/3 + a = 5/4
Krakauer provides a lot of quotations from McCandless’s journal in these chapters. What is McCandless talking about? Why did Krakauer include these selections?
At the height of the Roman Empire how far north did the empire stretch?
The four parts of the judicial system include the
The form below shows the amounts that appear in the Earnings to Date column of the employees' earnings records for 10 full- and part-time workers in Unger Compa
Garret tried out for the baseball team. Holden tried out for the baseball team. Only Holden made the team. Choose the best way to combine the three sentences a
A student wants to increase the maximum amount to sugar that can dissolve in water.She crushes the sugar and then stirs it into the water.Does this work?
What is the social problem of racism? (100 points)
The ratio of the number of squares to the number of triangle is _: _. The number of triangles that need to be added to make the ratio of the number of squares t
What should we do about small businesses being destroyed in these current riots?