switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Where is the coastal plain of Brazil? A. north B. south C. east D. west
In standard form: (x+5)(3x-1)-(x-4)^2
Why did early computers require two rooms? a.one room for the computer and the second for the computer data b.one room for the computer and the second for the
Please help ASAP. Need it for homework
Help! Thanks!!!!!!!!!!!
Write the fraction as a decimal. 28/15
When Jimmy and Shane went fishing, Shane caught 2 more than three times the number of fish that Jimmy caught. Write an algebraic expression that represents how
The camping club wants to rent rafts. each raft can hold 8 people. which equation could be used how many rafts needed for 32 people?
Y-4=0 in standard form
Was the leader of the yamacraw?