jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

In chapters1–4 of his novella, how does Tolstoy portray Ivan Ilyich’s priorities in life?
How women's rights in United States is happening?
Tina's actual height is 1.64 meters which of the following measurements Is the most accurate
For what show did the actor, whose star is located at 6667 Hollywood Boulevard, earn an Emmy Award for Outstanding Supporting Actress in a Drama Series? Hint: C
What part of korea was occupied by united nations troops??
I need help with question 5 show your work.Also tell me if my divison for question 6 is correct.Thx.P.S.I Will give the brainliest answer.
In ABC, BC = a = 16, AC = b = 10, and m = 22°. Which equation can you use to find the value of c = AB?
Early civilizations modified the physical environment by creating irrigation systems and dams. What was the purpose of these modifications? A to reduce the a
a pencil is 15 centimeters long. How many millimeters long is that pencil?
Does anyone know how to find patent information?