thatlostgirl2528 thatlostgirl2528
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

coolgirlaxline
coolgirlaxline coolgirlaxline
  • 03-12-2021

Answer:

each pair is 11.98 a pair

Step-by-step explanation:

divide 35.95 by 3

Answer Link

Otras preguntas

Mrs.Jacobsen purchased a 5-pound package of ground beef for $12.40. She decided to use 8 ounces each day for dinner recipes. What was the cost of ground beef pe
For a conclusion to be accepted by the scientific community, the data must be accurate, free from error, and A.reproducible. B.varied. C.unique. D.surprising
number that has the same value as 80 tens
To enforce the Proclamation of 1763, Parliament passed what act/law?
What is 1,537 x 242?
How tall is a tower of 100 pennies
A substance that releases hydrogen ions in water is a base. True or false?
what is 6 times 7.49 hundredths
What are two ways that cocoa is used today?
How did South Carolina respond to the election of Abraham Lincoln as president in 1860?