faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

An adolescent who hypothesizes and speaks in terms of possibilities may well be functioning in piaget's cognitive stage of
answers???????????????
Name the four types of social movements. (for ednuity)
What must occur for transcription to occur
What can be inferred about the Philippines?It is doing well but is still a poor nation compared with others.It has enjoyed sporadic economic success since the 1
Please help I dont know none of these.
a baseball with a mass of 0.15 kg is moving at a speed of 40.0 m/s. What is the baseball's kinetic energy from this motion?
The process of adding a known amount of solution of known concentration to determine the concentration of another solution is called?
Select the correct answer. Which sentence uses a metaphor to indicate bravery? A. King George was a lion on the battlefield. B. King George fought very bravel
What is the solution to the system graphed below? A) (1, 1) B) (1, -1) C) (-1, 1) D) (-1, -1)