tpetty374 tpetty374
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Haley bought 2.5 pounds of almonds for $16.20. How much did she pay per pound for the almonds?

Respuesta :

rsophiar20
rsophiar20 rsophiar20
  • 02-12-2021

Answer:

0.15432098765

Answer Link

Otras preguntas

Small rocks weather more quickly than large rocks because, compared to their volume, the surface area of small rocks is
how would you judge tge leadership qualities of President Washington in his decison to put two such opposed thinkers as Hamilton and Jefferson in his cabinetthi
write 9.25 as a mixed number in simplest form
I guess it is easy for those who have never felt the stinging darts of segregation say wait for means
2 spanish question help? Anyone good in explaining things in Spanish??
Give three examples of how percents are used in the real world????
to make 4 1/2 gallons of ice cream it takes 6 3/10 gallons of milk how many gallons of milk does it take to make 1 gallon of ice cream
Word story multiplication
Which could be a good choice for a lifetime physical activity? a. yoga b. basketball c. baseball d. horseback riding
The table shows ticket prices for the local minor league baseball team for fan club members & non-members. For how many tickets is the cost the same for clu