nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy?

22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4

Respuesta :

09crabtreh
09crabtreh 09crabtreh
  • 02-12-2021

Answer:

i would say 40 for 4$

Step-by-step explanation:

bc ur getting double amount for 2$ and it will last longer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

40 victims for $4 sorry u was in my laptop and it didn't have the answer thingy so I'm doing it again lol

Answer Link

Otras preguntas

Share a prediction you made reading What is IQ and How Much does it matter
how does the extinction of lions affect the grass population????explain
Which of the following word problems represent an exponential function? (choose all that apply) Your answer: a)Renting a canoe costs $10 per day and an addition
Which of these market situations in an industry results in the lowest prices for consumers? A. monopolistic competition B. monopolies C. perfect competiti
How has Washington met the water needs of its residents, businesses, and farms?
In a class of 7, there 4 syudents who play soccer. If the teacher chooses 3 students, what is the probability that none of the three of them play soccer
trade with erope and middle east affected the byzantine empire by
11x+4<15 OR 12x−7>−25
HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST
What does Greta mean when she says “Our house is on fire”? This is speak that Greta talk about climate change