pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

6905026 rounded to the nearest thousand
In California, which of the following uses the greatest amount of the freshwater supply? O recreation O landscaping O urban development O agriculture
I used to bite my tongue and hold my breath Scared to rock the boat and make a mess So I sat quietly, agreed politely I guess that I forgot I had a choice I let
HELPPPP, MY PARENTS ARE ULTRA CONSERVATIVE AND I DONT KNOW IF I SHOULD BE HONEST WITH MY MORE LIBERAL VIEWS SO PLEASE DO THIS FOR ME Create your own third party
L'année dernière, les gens de mon bureau Nous avons tout envoyé en Martinique. A. gagnerons de l'argent OB. vont aller à la banque OC. déposer de l'argent D. on
Brainliest to right answer
ill give brainliest if correct An expression that is made up of terms, variables, coefficients, and constants is called an _____________ ___________.
2. What are the similarities b/w colonial management of the forests in Bostar &in Java ?​
How do you solve x²-6x+34=0?
What profile do most people who commit hate crimes fit