jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes a reversible reaction at equilibrium? (1) The activation energy of the forward reaction must equal the activation energy of the revers
Who vetoes bills? Please help
What happened at the Constitutional Convention?
What major event happened on September 11, 2001, in the United States?
the product of two integers is 50. one integer is twice the other. find the integers.
When do we celebrate Independence Day?
HOW WOULD YOU BE ABLE TO IDENTIFY streptococci THROUGH A MICROSCOPE
The House of Representatives has how many voting members?
What ocean is on the East Coast of the United States?
Who makes federal laws?