victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

“A Sound Of Thunder” Choose the letter of the word or phrase that matches the word in italics The boxer was resilient-- every time he was knocked down he got b
What is the midpoint of the segment shown below?
If a person was climbing near the tops of the Rocky Mountains, what kind of vegetation would he or she find?
Neeedddd answweerrrr plaeeessee
which pencil is best for art​
If f(x)=5X-2 and g(x) = x+1, find (f -g)(x)​
which sequence of transformation will map rectangle WXYZ onto its image, rectangle W"X"Y"Z" ?​
Look at the picture and check the statement that applies.A. J'aime peu la pêche. B. J'aime beaucoup la lecture. C. J'aime vraiment beaucoup la pêche! ​
Here are data on two companies. The T-bill rate is 4% and the market risk premium is 6%.What would be the fair return for $1 Discount Store according to the cap
_____________risk is the possible outcome that can occur when an organization or business unsuccessfully addresses its fiscal obligations.