Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Cheri took out a loan for $14,350. The loan term was 3 years and Cheri’s payments were $625.77 per month. Since Cheri had filed for bankruptcy several years pri
Identify the climax of Nectar in a Sieve and explain in a papragraph.
How do you change 3/8 to an equivalent fraction with a denominator of 100
Help science! Which practice is least likely to lead to food insecurity? A. eating diets rich in meat B. banning chemical fertilizers C. making biofuels D. eati
which shows the graph of a line with the following slope and y-intercept? slope = -3/4 and y-intercept = 5 A -----> attachment 1 B -------> attachment 2 C
List the angles of the triangle in order from smallest to largest measure. A. B. C. D.
If an electrical current comes in contact with your body while trying to complete the circuit which of the following below could be a result? A. All of the ans
A topic sentence is effective when it a. presents a very broad topic. b. presents a very important topic and relates it to everyone in the world. c. is a ver
I need help XXXXXXXXD
Cramming is another term for _____, which is an inefficient form of studying.