yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression 8 x 1. 5
Explain the different stages in nutrition of amoeba ?
How the federal government supported nationalism in their intersections with the states
Graph: f(x) = -√x Step 1: Evaluate the function to find three points. f(0) = -1 0 1 -2 2 1 -2 9 y 2 6 x x y
1. The report tomorrow (finish).​
Solve The Equation. 6x-6= -9(4x-1/3)
For each function f, find f^-1 and f^-1(5). f={(-1,5), (0,0), (2,6)}
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
Isla, Bob and Marie are playing a game involving counters. The total number of counters stays the same throughout the game. At the start of the game, the ratio
96 members are going to pass a resolution to select a team leader. If 1/6 of the members voted in favor and 2/5 of the members voted against how many did not vo