mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

What is 0.675 in its simplest form?
Which equation could be used to solve the problem? The Jensens drove 400 miles in 8 hours. How many miles per hour did they drive (m)? a. m = 400 miles • 8 hou
why was Thomas Jefferson chosen to write the Declaration of independence
What is a small group that rules a country after taking it over by force
the first digit of two different numbers is in a hundred million place . both numbers contain the same digits . can you determine the greater of the two number
Is the difference between two negative numbers numbers is always negative.
Which war did Modernism follow?
At a pet store the ratio of cats to dogs sold was 10:1. If there were 60 cast that were sold, how many dogs were sold?
Explain how the geography if Indian subcontinent contributed to the movement of people and ideas
why is 24 a more convenient choice than 23 or 25