MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Differentiate between needs and wants?
what protects bones from hitting each other?
Large doses of antibiotics given to fight an infection are likely to destroy bacteria that produce vitamin K. In which digestive organ do we find such beneficia
Who was partially responsible for plotting the Saint Bartholomew’s Day Massacre?
______ is the property of matter in which a substance can transfer heat or electricity. A. Magnetism B. Conductivity C. Density D. Solubility
The Diary of Anne Frank by the end of the play, Anne's life goal has changed from wanting to
When m and n are statements m\/ n is called the _____ of m and n A) disjunction B) negation C) conjunction
Read this excerpt from A Raisin in the Sun: WALTER. What's the matter with you all! I didn't make this world! It was give to me this way! Hell, yes, I want me
what is produced when a base neutralizes an acid
What 10 states were affected by the dust bowl?