gloomyjoy45
gloomyjoy45 gloomyjoy45
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

2 candy bars cost $.98 at this rate how much do 5 candy bars cost? I NEED ASAP

Respuesta :

grants21289
grants21289 grants21289
  • 01-10-2021

Answer:

2.45$

Step-by-step explanation:

98/2 =49

49x5 equals 2.45

Answer Link

Otras preguntas

Should there be a deal between the EU and the UK before Brexit happens and the UK leaves? Yes Or No
What did the Northwest Ordinance create?
Joe and mike are curious boys
the mass of 0.0321 moles of Ca (CN)2
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $5.99 for 15 lb
WILL GIVE BRAINLIEST Zeke is racing his little brother Niko. They are running a total of 30 yards and Zeke gives Niko a 12 yard head start. Zeke runs 2 yards ev
Write 14 more then a number (pre algebra)
How many rectangles will be in the WHOLE set?
plz halp fast...........................................
a and b are odd numbers. (a) Give an example to show that the value of 2(a+b) is a multiple of 4.