jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

The sun produces energy by the process of nuclear Fission Fusion
write an expression that can be used to multiply 6x198 mentally
Gianna is baking cookies each batch of cookies requires 3/4 cups of sugar if Kiana has five and a half cups of sugar in her house how many batches of cookies ca
Water makes up _____ of the surface of earth. 60 percent 93 percent 43 percent 71 percent
8x^3+2x^2-8 estimate the relative maxima and relative minima
Why did Alexander Hamilton want to create a permanent national debt
Choose the correct word to complete this sentence. The beads were distributed ____ the 5,000 fans of "Squeaky" Johnson. A- Between B- Among
Premarital education has no direct effect on marriage.   Please select the best answer from the choices provided: True or False
What's the answer they all could be help
the elephants water tank holds 2,560 gallons of water. After two weeks, the zookeeper measures and finds that the tank has 1,944 gallons of water left.if the el