lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

explain the placement of the decimal point when dividing by a power of 10
What is x=5 and how do you graph it
helppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Someone plz help me :(
14. Stacey gets paid $30'for babysitting and $5 per hour. How much would she make for working 3 hours? Function: Independent variable: Dependent variable: Answe
How did the rations and annuities that the US government provided to American Indians on reservations change over time? a. The US government provided more suppl
A ball was positioned in the middle of a smooth ramp and allowed to roll downward. How does the total mechanical energy of the ball before it is released compar
Solve for y 3x + 2y = 9
Who ever asnwers the QUESTION first will be marked brainliest If there was a large-scale oil spill near these islands, what ecological problem might occur? a
a manufacturer makes hand-woven scarves for $10 and then ships them to retail boutiques around the country. the boutiques sell the scarves for $25. what percent